Pořízení vlastního bydlení je zpravidla nejvyšší investice v životě člověka. A také nejefektivnější, jak ukazuje vývoj cen nemovitostí nejen u nás, ale i v zahraničí. I po překonání hospodářských krizí se ceny nemovitostí vždy vrátí na původní úroveň a dále posunou cenovou hladinu směrem vzhůru. Investice do nemovitostí je nejjistější uložení finančních prostředků a nezbytná investice pro ty, kteří touží po vlastním bydlení.

Před koupí nemovitosti je třeba pečlivě zvážit finanční možnosti a bonitu kupujícího. Tuto složitou záležitost pro zájemce vyřeší zcela zdarma a nezávazně naši spolupracující  finanční poradci. Po vyplnění formuláře a krátké telefonické konzultaci jsou naši finanční poradci schopní zjistit, zdali má budoucí kupující dostatečné příjmy na financování rodinného domu, za jakých podmínek dosáhne na úvěr nebo hypotéku a jaké budou jeho možnosti splácení – výše a doba splátek.

Pokud kupující správně neodhadne své finanční možnosti, což následně zjistí po podání žádosti o úvěr nebo hypotéku, může vzniknout problém v případě, že má již podepsanou kupní smlouvu. Následuje nutné odstoupení od smlouvy s pravděpodobnými sankcemi pro kupujícího. Abychom naše společnost tomuto předešla, doporučujeme každému potenciálnímu zájemci o nemovitost lustraci své finanční bonity prostřednictvím spolupracujících finančních poradců, které je, znovu opakujeme, bezplatné a nezávazné. Zároveň bude kupující vědět ještě před podpisem kupní smlouvy, jaká bude výše a doba splátek z úvěru nebo hypotéky.

Naši finanční poradci dokáží nabídnout a zprostředkovat zájemcům o rodinný dům pro ně nejvýhodnější financování u všech největších finančních institucí i v místě bydliště zájemce.

Nejčastějším způsobem financování nového bydlení bývá v současné době kombinace vlastních úspor, úvěru a hypotéky. Díky dlouholetým zkušenostem poradců je možná i kombinace prodeje vlastní nemovitosti, nejčastěji bytu, dokonce i v těch případech, kdy je původní nemovitost doposud splácena a je na ní zástavní právo banky. Tímto se otevírají další možnosti těm zájemcům, u kterých se zdálo, že financování nového bydlení není v jejich možnostech.